sarı hurdası


Hurda sarı dediğimiz başka bir deyişle pirinç hurda olarak da geçmekte, gün içinde hemen hemen her yerde içerisinde sarı pirinç kullanılan eşyalar bulunmaktadır. Pirinç su sayacı, sarı pirinç musluk, sarı pirinç çeşme, benzeri şekilde sarı pirinç vana, sarı pirinç petek hurdası, Sarı Boru, Su Saati, Araiş Bant Sarı, Çubuk Talaş, Erozyon Tel, Gemi Lumbuzu, Gemi Kondenseleri, Gemi Sarısı, Çubuk Ucu Parça, Pervane, Araiş Bant Sarı,  Minocs Cam Kalıp, Sarı Küre, Kırkambar Karışık Sarı, Düğme, Radyatör, Kalay Kaplamalı Araiş Sarı gibi daha yüzlerce şekilde kullanılmaktadır.

Satmak ve değerlendirmek istediğiniz tüm sarı hurda çeşitleri değerlidir. Atıl bir köşede değersiz olarak bekletmektense hurdacı olarak bizlere satabilir ve geri dönüştürülmesine destek olabilirsiniz.

Sarı Hurda(Pirinç) Kullanım Yerleri

Çok sayıda çeşidi tespit edilen pirinçler, yüksek mukavemeti, iyi bir atmosfer ve deniz korozyonu ısrar beraberinde yüksek elektrik ve ısı iletkenliğine dahi sahiptirler. Bu özelliklerin, hoş görünüşün ve basit işlene bilirliği lüzumlu olduğu pek çok yerlerde kullanılırlar. Dayanıklı, uzun soluklu, eskimeye uğramayan ve iletken yapıda olması sebebiyle pek çok sektörde kendine kullanım kısmı bulan sarı pirincin hurda sarı yahut sarı pirinç hurdası adı verilen artıkları dahi değerli ve kullanılabilir malzemedir. Sarı pirinç sıhhi tesisatta, nalbur iye, elektronikte, denizcilikte, birtakım ev ve süs eşyalarının yapımında sık sık kullanıldığı gibi hurda sarı dahi gene bu sektörlerde kullanılmak üzere geri dönüşüme kazandırılmaktadır. Kıymetli bir gereç olan hurda sarı; kendi içinde dahi alaşımını meydana getiren metallerin oranlarına tabi olarak sınıflandırılmaktadır. Hurda sarının bu değişik sınıfları değişik kalitededirler ve kullanım alanlarında dahi birtakım değişiklikler bulunuyor.

Sarı hurda bulunan bazı materyaller; metal para, madalya, kurşun kovanı, süs eşyası, pc soketleri, yangın söndürme aksamı, türlü radyatörler, eşanjör boruları, pil kapsülleri, musiki aletleri, aydınlatma aksesuarları, dekoratif eşyalar, pimler, perçinler, pompa beden ve kanalları, titiz cihazlar yöntemi, saat aksamları, elektrik ilişki elemanları, umumi gayeli vidalı ufak parçalar yapımında gibi daha yüzlerce alanda hayatımızda var olmaktadır.